Od 2009 roku Festiwale im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach odbywają się corocznie. Tylko raz, w roku 2020, Festiwal nie odbył się z powodu wybuchu pandemii COVID-19. Teraz, miłośnicy muzyki, zwłaszcza ci wierni corocznym spotkaniom, z radością powitali powrót do tradycji. Przedstawiciel Obiektywnej Gazety uczestniczył w koncercie wtorkowym, w którym Orkiestra Polskiego Radia wraz z kilkoma świetnymi solistami grała Muzykę świata.
Ze względu na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego wszyscy uczestnicy byli zobowiązani do podpisania oświadczenia, że: według swej wiedzy są zdrowi, nie przebywają na kwarantannie, nie mieli kontaktu osobą zarażoną i ewentualnie posiadają potwierdzenie wykonania szczepienia. Miejsca dla publiczności rozmieszczono pod namiotem oraz możliwie szeroko na terenie wokół namiotu. Umożliwiło to przyjęcie na koncertach licznej publiczności przy względnie małym zagęszczeniu.
Tak jak w poprzednich radziejowickich Festiwalach rolę gospodarza koncertu pełnił Jerzy Kisielewski. Na wstępie przedstawił Sebastiana Wypycha, kierownika artystycznego projektu Szalone skrzypce i muzyka świata, z którym artyści wystąpili na koncercie. Była także informacja o przygotowywaniu przez Sebastiana Wypycha z GANG i TANGO płyty Tanga świata z udziałem znakomitego skrzypka Robiego Lakatosa.
Pan Wypych, jako kontrabasista, aktywnie współpracował z orkiestrą i solistami, a Roby Lakatos ze swoimi cudownymi skrzypcami grał muzykę węgierską wiązankę czardaszy, sola skrzypcowe przebojów ze Skrzypka na dachu i dał wspaniałą próbkę jazzu na skrzypcach. Dyrygent Radosław Labahua dzielnie sekundował w temperamencie skrzypka. Były liczne brawa i owacje. Ponownie zobaczyliśmy (i usłyszeliśmy) Robiego Lakatosa w duecie skrzypcowym z Anną Wandtke, wykonujących Melodie cygańskie Pablo Sarasate’a. Po występie były wielkie brawa.
Później, pani Anna Wandtke wystąpiła jako solistka. Muzyka pozostała w tym samym kręgu cygańskim.
Niezastąpionym uzupełnieniem brzmienia prezentowanych utworów (także w partiach solowych) były cymbały – Jenӧ Lisztes, akordeon – Paweł Zagańczyk i fortepian – Kálmán Cséki.