Noc Muzeów w Dulag 121

Z radością zapraszamy na największe majowe wydarzenie kulturalne, czyli Noc Muzeów 2021, które odbędzie się 15 maja. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju część wydarzeń zostało przeniesionych do przestrzeni wirtualnej.

Wystawa Pruszków i okolice na dawnych mapach

Pruszków i okolice na dawnych mapach to plenerowa wystawa planszowa poświęcona historii Pruszkowa i okolicznych miejscowości od XVIII wieku. Na kilkunastu planszach zaprezentowane zostaną nieznane mapy naszego regionu. Wystawa jest obrazem tego jak zmieniało się i jak rozwijało się na przestrzeni wieków nasze miasto i okalające go miejscowości. Ponadto, wystawie będą towarzyszyły interesujące komentarze dotyczące historii zarówno kartografii jak i historii terenu miasta Pruszkowa i obecnego powiatu pruszkowskiego. Wystawę będzie można zobaczyć w Parku im. T. Kościuszki (wejście przy altanie, od ul. M. Drzymały).

Wydarzenia on-line
Podczas tegorocznej Nocy Muzeów część wydarzeń organizowanych przez nasze Muzeum zostanie przeniesiona do przestrzeni wirtualnej. Wydarzenia online będą dostępne na muzealnym profilu Facebook  i YouTube.

  • 18.00 - 19.30
    Wirtualny spacer po terenie dawnych Warsztatów Kolejowych i obozu przejściowego Dulag 121 z Szymonem Kucharskim. Spacer został podzielony na dwie części:
    Część 1: 18.00-18.30
    Część 2: 19.00-19.30
    Niezastąpiony przewodnik, znawca historii Pruszkowa Szymon Kucharski oprowadzi po zakamarkach dawnych Warsztatów Kolejowych opowiadając o ich bogatej XIX i XX wiecznej historii. W jego opowieści pojawią się także wątki związane z historią obozu Dulag 121. Spacer będzie transmitowany na żywo na profilu Facebook (www.facebook.pl/dulag121).
  • 20.00 – 23.00
    „Historia jednego obiektu” – cykl krótkich filmów prezentujących artefakty zgromadzone w archiwum Muzeum Dulag 121, których historia jest nierozerwalnie związana z losami ich właścicieli – byłymi więźniami obozu przejściowego Dulag 121 w Pruszkowie.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Muzeum: www.dulag121.pl

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: