Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych i najbardziej wyczekiwanych dni w roku – radosna muzyka, świąteczne dekoracje, prezenty, a przede wszystkim czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Tej magii dopełniają Bożonarodzeniowe Jarmarki, które kuszą zapachami, kolorami i świątecznymi wyrobami. Takich miejsc w naszym regionie było całkiem sporo.
W świąteczną atmosferę 11 grudnia wprowadziło mieszkańców grodziskie Centrum Kultury, które zorganizowało Bożonarodzeniowy Kiermasz w Mediatece. Wyjątkowe prezenty w postaci ręcznie dzierganych pluszaków i czapek, biżuterii z naturalnych produktów, eko-świec, makramy, ceramiki, wyrobów pszczelarskich, naturalnych kosmetyków, kolorowych stroików, choinek, aniołów i wielu innych przedmiotów można było zakupić przez cały dzień. Dodatkowo podczas kiermaszu prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie grodziszczanki Anny Chechłacz. Po choinki, światełka, bombki, stroiki i inne ozdoby można przyjść również do Żabiej Woli. Tu Jarmark Świąteczny na parkingu pomiędzy Urzędem Miasta a GOPS-em trwa do 24 grudnia.
Na zorganizowanie Świątecznego Kiermaszu zdecydowała się także Podkowa Leśna. Już 4 grudnia w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej mieszkańcy mogli zakupić pierwsze dekoracje od lokalnych artystów. Nie zabrakło wyjątkowej ceramiki, biżuterii, bombek i pierników, malarstwa, fotografii i rysunku, a także tradycyjnego grzańca i specjałów kuchni gruzińskiej. Podobny klimat panował również w Gminie Michałowice. 5 grudnia w Regułach przed budynkiem Urzędu Miasta mieszkańcy spotkali się z rękodzielnikami. W ofercie było wiele świątecznych ozdób, także tych wykonanych przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Michałowicach. Dodatkowo dzieci brały udział w warsztatach i konkursach, mogły spotkać się z Mikołajem i zrobić zdjęcie z rodziną w fotobudce. 5 grudnia odbył się również Jarmark przy Austerii w Raszynie. Tu oprócz tradycyjnych stoisk rękodzielniczych, można było zakupić upominki, stroiki, ozdoby i przysmaki własnoręcznie robione przez Koło Gospodyń Wiejskich. Tydzień później (11 i 12 grudnia) z regionalnym rękodziełem i produktami lokalnych wytwórców zapoznać się mogli również mieszkańcy Nadarzyna. Poza stoiskami na placu Poniatowskiego było wspólne kolędowanie z uczniami Szkoły Muzycznej i Orkiestrą OSP Nadarzyn, warsztaty świąteczne i rzeźby w lodzie, teatr ognia, pokaz laserów oraz świąteczne gotowanie i pieczenie pierniczków z półfinalistą Top Chef Marcinem Jabłońskim. Drewniane anioły, mydełka, świece, szydełkowe ozdoby i inne rękodzieło można było także spotkać w Nowej Stacji w Pruszkowie, gdzie kiermasz 19 grudnia zorganizowało Stowarzyszenie NGM.
To może Cię zainteresować:
Nawet ponura grudniowa pogoda nie stanowiła przeszkody dla wydarzeń, bądź co bądź plenerowych, przygotowanych na świąteczne spotkanie milanowian. Jak przystało na „Miasteczko”, mimo niewielkiej przestrzeni wokół siedziby MCK przy ul. Kościelnej nie zabrakło kupców ze straganami, sceny estradowej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Burmistrza, Proboszcza ani mieszkańców. Świąteczny klimat zapewniły: oświetlone choinki, św. Mikołaj, jasełka, kolędy grane i śpiewane, Światełko Betlejemskie przyniesione przez harcerzy, życzenia świąteczne od władz miasta, występy uczniów publicznych szkół podstawowych i przedszkolaków i włożone w całość spotkania serca organizatorów Milanowskiego Centrum Kultury.
Świąteczne Miasteczko w Milanówku