zaPARKuj w Młochowie

Zapraszamy na VI edycję koncertów plenerowych "zaPARKuj w Młochowie". Koncerty będą odbywać się na terenie Zespołu pałacowo-parkowego w Młochowie przy ul. Platanowej – taras oficyny przy kościele przez lipiec i sierpień 2022.

Harmonogram:

17 lipca 2022 r., godz. 16.00

 Justyna Reczeniedi i Trio Con Passione

Wykonawcy:

Justyna Reczeniedi - sopran

Kamila Szalińska-Bałwas - skrzypce

Marcin Olak - gitara

Jerzy Cembrzyński - kontrabas

Justyna Reczeniedi - sopran liryczno-koloraturowy, polonistka, wykładowca, doktor habilitowana sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Zdzisławy Donat (dyplom z wyróżnieniem) oraz Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale filologii polskiej. Solistka Polskiej Opery Królewskiej. Od dwóch lat prowadzi emisję głosu i warsztaty śpiewu klasycznego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach w Katedrze Muzyki na Wydziale Sztuki.

Laureatka konkursów wokalnych zarówno w Polsce i za granicą. Nagrała wiele płyt solowych z zespołem „Con Passione” Jerzego Cembrzyńskiego m.in.: „Tam mnie znajdziesz”, „Najpiękniejsze arie operowe na sopran liryczno-koloraturowy”, „Szczęśliwi”, „Pomiędzy światem a nami” (z Jerzym Zelnikiem), „Treny”, a także z Krystianem Adamem Krzeszowiakiem: „Święta z kolędą” (dla EMI Classics) oraz „Co-Opera” (do poezji Michała Zabłockiego i muzyki Marcina Nierubca), „Anna. Pamięci Anny German”, „Pamięci Bogny i Jerzego Sokorskich”, „Pieśni Fryderyka Chopina”, a ostatnio „Chamber Music” (Pieśni Szymona Kawalli) oraz "Romantic Duets" (z Anną Radziejewską). Występowała na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Opery na Zamku w Szczecinie, Opery Narodowej w Rydze, Teatru Muzycznego w Poznaniu; współpracuje z filharmoniami i scenami koncertowymi w Polsce i za granicą (Austria, Grecja, Hiszpania, Japonia, Kanada, Litwa, Łotwa, Liban, Niemcy, Węgry).

24 lipca 2022 r., godz. 16.00

Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz feat. Yaremi Kordos & Luis Nubiola

Wykonawcy:

Roland Abreu - kontrabas

Luis Nubiola, Taras Bakovskyi - saksofon

Dominik Jaske - perkusja

Paweł Kukuła - piano

Yaremi Kordos - wokal

Łączą muzykę kubańską, jazz i fusion. Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz to międzynarodowa formacja prowadzona przez absolwenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu, urodzonego na Kubie kontrabasistę Rolanda Abreu. Obok lidera trzon zespołu stanowią Taras Bakovsky (saksofonista ukraińskiego pochodzenia), pianista Paweł Kukuła oraz perkusista Dominik Jaske. Młodzi artyści to wybitni instrumentaliści i barwne osobowości sceniczne. Muzycy wykonują taneczne połączenie jazzu, fusion z tradycyjną muzyką kubańską. Rytmicznemu transowi towarzyszą ogniste improwizacje, a wszystko to ubrane jest w kunsztowne kompozycje i aranżacje zespołu. Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz zbierają laury na festiwalach jazzowych od Jazzu Nad Odrą przez Jazz Juniors. Zespół wydał dwie płyty “Juntos Por Siempre" (V Records 2019) oraz “Roots” (V Records 2020).

Na zaPARKuj w MŁOCHOWIE muzycy zagrają wspólnie z mieszkańcem gminy Nadarzyn Luisem Nubiolą oraz z kubańską wokalistką Yaremi Kordos.

31 lipca 2022 r., godz. 16.00

Orkiestra na Dużym Rowerze

Wykonawcy:

Adrian Zasada - wokal

Maciej Drapiński - akordeon

Szymon Wiciński - kontrabas

Tomasz Stanny - instrumenty perkusyjne

Jędrzej Rochecki - skrzypce

Krzysztof Biernacki - klarnet

Wyjątkowa orkiestra na wyjątkowym rowerze. Sześcioosobowy zespół muzyków, który potrafi zagrać koncert jadąc jednośladem. Półfinaliści XIII edycji programu MAM TALENT!!! Sześć indywidualności, sześć temperamentów, sześć męskich charakterów wymieszanych ze sobą. Koncerty zespołu to niepowtarzalne wyprawy przez rożne gatunki i style całego muzycznego świata. Publiczność staje się uczestnikiem podróży, której kierunek nadaje spontanicznie załoga bandu. Wynikiem takiej, często improwizowanej, dźwiękowej ekspedycji są żywiołowo tworzone unikatowe aranżacje, które zaskoczyć mogą nawet najbardziej wnikliwych poszukiwaczy nietuzinkowych brzmień.

7 sierpnia 2022 r., godz. 16.00

Anna Sroka Hryń - Moja Ballada – piosenki Agnieszki Osieckiej

Wykonawcy:

Anna Sroka Hryń - wokal

Jakub Lubowicz - piano

Dawid Lubowicz - skrzypce

Marcin Murawski - gitara basowa

Artur Gierczak - gitary

Fryderyk Młynarski - perkusja

Polska aktorka teatralna, telewizyjna, dubbingowa i piosenkarka. Absolwentka Wydziału Teatralnego Akademii Teatralnej w Warszawie. Współzałożycielka studia teatralnego KOŁO. Występowała na deskach wielu teatrów m.in. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Teatrze Muzycznym w Toruniu. Szerokiej publiczności znana przede wszystkim z wielu przedsięwzięć w teatrach stołecznych. Podziwiać ją można było w głównej roli spektaklu "Mamma Mia" w Teatrze Muzycznym Roma, można było oklaskiwać w spektaklach "Tuwim dla dorosłych", "Alicja w krainie czarów", "Proces" czy "Całujcie mnie wszyscy w odbiornik". Występowała na scenach takich teatrów jak Teatr Ochoty, Teatr Komedia, Teatr Bajka, Montownia, Teatr Studio, Teatr Rozrywki, Teatr Soho gdzie wystawiana była "Taksówka", Teatr 6 piętro i "Młynarski obowiązkowo" czy Teatr Polonia w monodramie "Cafe Luna" na podstawie filmów Pedro Almodovara. Występuje również z własnymi recitalami. Piosenki Edith Piaf, Ewy Demarczyk czy Vintage - utwory międzywojenne.

14 sierpnia 2022 r., godz. 16.00

Monika Mariotti - Spaghetti Poloneze

Wykonawcy:

Monika Mariotti -  wokal

Michał Lamża - fortepian

Igor Spolski - gitara

Wojciech Piotr Gumiński - kontrabas

Szymon Linette - perkusja

Polsko-włoska aktorka i wokalistka. W 2000 roku obroniła tytuł magistra filologii rosyjskiej na uniwersytecie w Perugii.  Doświadczenie teatralne zdobywała w Akademii Sharoff w Rzymie, gdzie otrzymała dyplom aktorski.  Była uczestniczką wielu warsztatów teatralnych, pracowała  z kilkoma zespołami teatralnymi  we Włoszech. W 2009 przeniosła się do Warszawy i po roku zagrała jedną z głównych ról w głośnym i wielokrotnie nagrodzonym spektaklu „Kompleks Portnoya” w reżyserii Adama Sajnuka i Aleksandry Popławskiej w Teatrze Konsekwentnym w Warszawie. Dwa lata później przedstawiła swój pierwszy monodram, spektakl muzyczny o legendarnej Ninie Simone. Grała w takich produkcjach jak „Przepis na życie”, „Sama słodycz” czy „Nie rób scen” (TVN). Obecnie pracuje w serialu „Druga szansa” u boku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prowadziła program podróżniczy w Dzień Dobry TVN pt. "Słyszałam, że...Dzienniki Moniki Mariotti". Jest podróżniczką, jej pasja to języki obce, antropologia, ekologia i długie samotne wyprawy do dalekich krajów. Mówi w sześciu językach: polskim, włoskim, angielskim, rosyjskim, francuskim i niemieckim.

21 sierpnia 2022 r., godz. 16.00

Brass Federacja

Wykonawcy:

Maurycy Idzikowski, Sylwester Zarzycki, Kuba Łupiński - trąbki

Szymon Białorucki, Bartek Łupiński - puzony

Piotr Wróbel - suzafon

Maciek Wojcieszuk - perkusja

Zespół dęty nawiązujący do  tradycji nowoorleańskich brass-bandów. Założycielem Federacji jest „dęciakomaniak” Piotr Wróbel, puzonista, suzafonista, kompozytor, który skrzyknął do tej formacji swoich przyjaciół. Brass Federacja gra kompozycje lidera a  także kompozycje pozostałych członków zespołu. Ma na koncie dwie płyty - Go, Go, To Be On Time! (Requiem Records, 2019) oraz Poniatowski Mosteczek (Soliton 2022). Jak każdy szanujący się brass-band często grają na ulicy, m.in. w Warszawie podczas Letnich Parad. Instrumenty dęte - dzięki swej  głośności umożliwiają granie koncertów praktycznie wszędzie - i tak Brass Federacja grała w autobusie reklamującym Warsaw Summer Jazz Days, w rikszach na Nowym Świecie, w warszawskim metrze, na katamaranie w Gdańsku, na morzu (podczas festiwalu "Ostatni dzień lata" w Kopalinie), a nawet na meczach koszykówki. Do scenicznych sukcesów zaliczają koncert z Natalią Kukulską w Opolu, a także koncert w TVP Kultura z własnym, autorskim repertuarem. Na BrassWood Festival zagrali wspólnie z L.U.C. w Sopocie. Jesienią 2022 ukaże się kolejna płyta Brass Federacji, nagrana razem z Janem Emilem Młynarskim.

28 sierpnia 2022 r., godz. 16.00
DesOrient
Muzyka filmowa Michała Lorenca

Wykonawcy:

Marta Maślanka - cymbały

Małgorzata Szarlik - skrzypce

Klaudiusz Baran - akordeon

Bogdan Kupisiewicz - gitara, charongo

Mariusz Puchłowski - flety

Robert Siwak - instr. perkusyjne

Michał Woźniak - kontrabas

 Razem grają już od 1998 r. i od tego czasu wypracowali własny, niepowtarzalny styl. Twórczość zespołu, to kwintesencja muzyki filmowej - barwnej instrumentacji, precyzji i techniki wykonawczej, inspirowanej muzyką etniczną jednak mocno osadzonej w klasycznym brzmieniu. DesOrient gra przede wszystkim muzykę filmową Michała Lorenca, m.in do filmów ,,Bandyta", ,,Oficer", „Wszystko będzie dobrze”, ,, Wino truskawkowe", „Statyści”. Bardzo chętnie sięgają też do etnicznych korzeni - muzyki bałkańskiej, żydowskiej, arabskiej, perskiej, latynoskiej, polskiej. Ta wszechstronność i różnorodność repertuaru nie jest przypadkowa. Każdy z członków zespołu wywodzi się   z innej tradycji muzycznej i każdy coś innego do grupy wnosi. Niektórzy są wirtuozami największych sal koncertowych, inni samoukami, którzy zaczynali swoje kariery grając na ulicy. Do tego wszystkiego trzeba dodać talent i otwartość Michała Lorenca, kompozytora muzyki filmowej, który powierzył im wiele swoich utworów i wciąż inspiruje do muzycznych poszukiwań.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Polub nas na Facebook