Od 4 od 6 września zapraszamy do Milanówka na Otwarte Ogrody. Czeka nas moc atrakcji!
W tym roku w Milanówku będziemy obchodzić jubileusz Festiwalu Otwarte Ogrody, ponieważ już po raz piętnasty wspólnie z mieszkańcami stworzymy wydarzenie oparte na ich pomysłach i inicjatywach. Będzie to kolejna okazja do integracji, poznania Milanówka od wewnątrz, przypomnienia jego historii i pokazania potencjału miasta i jego mieszkańców.
Festiwal, który od lat organizujemy w czerwcu, wyjątkowo przesunęliśmy na początek września. Jest to jedyna szansa w tym roku na zorganizowanie tego miejskiego wydarzenia, zapewniając przy tym bezpieczeństwo mieszkańcom dzięki jego formule. W dniach 4-6 września odbywać się będą różnorodne wydarzenia kulturalno-artystyczno-edukacyjne. W prywatnych ogrodach mieszkańców naszego miasta, w przestrzeni miejskiej, zorganizowane zostaną wystawy, koncerty, warsztaty artystyczno-edukacyjne, spotkania z artystami w ich pracowniach, wycieczki. Wydarzenie
charakteryzuje się kameralnym, niepowtarzalnym klimatem, pokazującym piękno i promującej nasze miasto. Festiwal niesie ze sobą wiele wartości, edukuje, bawi, integruje lokalną społeczność, otwiera nas na innych i pokazuje piękno Milanówka.
Zachęcamy mieszkańców aby w ten wrześniowy weekend wybrali się na spacer i skorzystali z wydarzeń organizowanych podczas Festiwalu.
W kolejny weekend zapraszamy do Podkowy Leśnej. W tym roku Festiwal Otwarte Ogrody odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w dniach 11, 12, i 13 września, imprezy w Ogrodach - w dniach 12 i 13 września. W tym roku podkowianie zaprezentują wielką historię poprzez małe, prywatne historie, losy podkowiańskich rodzin i domów, czy też przypomnienie zasłużonych, a czasem mniej znanych postaci Podkowian i Polaków. Tegorocznym Europejskim Dniom Dziedzictwa, w ramach których odbędzie się nasz Festiwal, patronuje hasło "Moja droga". Niech ono stanie się inspiracją przy planowaniu ogrodowych wydarzeń.
To może Cię zainteresować:
Fenomen Otwartych Ogrodów trwa nieprzerwanie od prawie dwudziestu lat. Kiedy we wrześniu 2005 roku otworzyły się pierwsze ogrody w Podkowie Leśnej, nikt nie przypuszczał, że Festiwal Otwartych Ogrodów stanie się symbolem, wręcz marką miast-ogrodów. Wraz z rozwojem pomysłu Magdaleny Prosińskiej i Łukasza Willmanna, który początkowo miał promować podkowiańskie dziedzictwo kulturowe, szczególnie architektoniczne i przyrodnicze, festiwal ewaluował w kierunku wydarzeń artystycznych kulturalnych, przyrodniczych i prozdrowotnych. Lokalna inicjatywa zdobyła naśladowców w okolicznych miejscowościach m. in. w Milanówku i Brwinowie, ale też w Konstancinie-Jeziornej, Zalesiu Dolnym, a także w dzielnicach Warszawy: na Sadybie i Włochach i jeszcze w wielu innych miejscach.
Dwie dekady Otwartych Ogrodów