Legenda Milanu Milanówek – Adam Banaszczyk – z końcem sezonu 2023/2024 odwiesza buty na kołek. Popularny „Banan” po blisko 22 latach spędzonych w milanowskim klubie postanowił pożegnać się z boiskiem.

Adam to idealny wzór do naśladowania dla wszystkich młodych piłkarskich adeptów. Jego rozwój i droga, jaką przebył, oraz dokonane z klubem osiągnięcia zasługują na najwyższe słowa uznania. Determinacja i pasja Adama pozostaną na zawsze w pamięci każdego kibica Milanu.

Ikona Milanu już po raz ostatni zagrała w niebieskiej koszulce. Adam Banaszczyk swój „last dance” zatańczył w wyjazdowym spotkaniu z drużyną KS Teresin (2:0) i choć mecz miał dwie różne połowy, to nasz bohater wziął sprawy w swoje ręce. Jak kończyć karierę, to z przytupem, bo to właśnie dwie bramki kapitana z Milanówka zadecydowały o zwycięstwie i końcowym wyniku ekipy z Turczynka.

Milan Milanówek zeszły sezon zakończył na piątym miejscu Decathlon V. Ligi. Po dobrym sezonie milanowianie znów będą chcieli zaczepić się o miejsca w górnej połowie tabeli.