Wprawdzie 4 dni po Dniu Kobiet, bo w sobotę 12 marca, ale zadbano, by każda z pań mogła znaleźć coś interesującego dla siebie. Podczas Targów „Kobiece Inspiracje”, które odbywały się w przedszkolu przy ul. Fiderkiewicza, przedsiębiorcy nie tylko z Milanówka prezentowali bogatą ofertę. Panie mogły zadbać o urodę, dokonać zakupów dla siebie, dziecka lub domu, uzupełnić bibliotekę, uczestniczyć w ciekawych wykładach i spotkaniach. Zadbano również, byśmy nie były głodne. A wieczorem, mogłyśmy wysłuchać, cieszącego się ogromnym zainteresowaniem, koncertu Marcina Wyrostka z zespołem, na który – mimo iż odbywał się w hali sportowej ZSG Nr 3 przy Żabim Oczku – zabrakło biletów.
Po powitaniu zebranych przez prowadzących imprezę: panią Mirę Opalińską i pana Artura Stanowskiego, burmistrz Wiesława Kwiatkowska wraz z paniami, które miały swój największy udział w organizacji Targów – przecięła wstęgę i ogłosiła, że Targi „Kobiece Inspiracje” są otwarte.
Następnie w zaaranżowanej sali restauracyjnej można było nakarmić ciało smacznymi przekąskami przygotowanymi przez Tortilla Servis, a popijając soki owocowo-warzywne, serwowane również przez tę firmę – wysłuchać wykładu pani Jolanty Tadeusiak „Moja energia, dbam o nią”. Panie uczestniczące w wykładzie, razem z panią psycholog zastanawiały się, co nam zabiera energię, a jakie działania powodują, że ją uzyskujemy. Prowadząca wykład zwracała szczególną uwagę na dobre relacje z otoczeniem, dobre związki i zauważanie tego, co w ciągu dnia jest pozytywne.
|
|
Kolejne dwa wykłady, dotyczące kobiet w biznesie, odbyły się na parterze budynku przedszkolnego, w sali kawiarnianej zorganizowanej przez L’amour MAISON, gdzie poza dobrą kawą i pysznymi ciastami można było zjeść suhi lub vega pasty. Pierwszy wykład „Przedsiębiorczość kobiet” wygłosiła pani Alina Strześniewska – właścicielka Radia Kolor, zaś drugi „Jak żyć odważnie i pozostać kobietą” pani Angela Madejska – właścicielka firmy Wena 7, certyfikowany coach. Obie panie podkreślały, że nie ma różnicy między przedsiębiorczością kobiet, a przedsiębiorczością mężczyzn. Przytaczając różne sytuacje ze swojego życia, w którym nie zabrakło także tych trudnych, podkreślały, jak ważna jest wiara w siebie, aktywność, bycie odważnym i nie narzekanie, a zauważanie i wykorzystywanie nadarzających się okazji. Przekonywały również, że narodziny dziecka nie muszą być przeszkodą w biznesowej karierze.
|
|
Po wykładach zaproponowano udział w kilku pokazach mody. Podziwialiśmy panie o pełnych kształtach, świetnie prezentujące się w sukienkach, w które ubrała je firma Roksana Styl.
Odbył się również pokaz ręcznie szytych butów,
mody dziecięcej, którą z ogromnym wdziękiem prezentowały kilkuletnie modelki,
apaszek firmy Jedwab Polski
i wiosennej mody młodzieżowej.
|
|
O godz. 15.00 rozpoczęło się ponad godzinne spotkanie ze znaną i lubianą aktorką – Magdaleną Zawadzką. Spotkanie prowadziła pani redaktor z wydawnictwa Marginesy, które współpracuje z aktorką przy wydawaniu jej książek. Magdalena Zawadzka mówiła o swoich książkach: „Gustaw i ja” oraz „Taka jestem i już”, o ciężkiej twórczej pisarskiej pracy, o tym, że aktualnie gra w różnych sztukach w pięciu teatrach oraz w jednym spektaklu wyjazdowym i właśnie wczoraj była w Słupsku, z którego wróciła nad ranem. Wspominała swoje podróże z Gustawem i wyjazdowe kompromisy, a na pytanie, skąd bierze się jej tak dobra forma, odpowiedziała: w życiu trzeba korzystać z wszystkich jego dobrodziejstw, trzeba się cieszyć małymi szczęściami, nie należy czekać, a być otwartym, w trudnych sytuacjach nie poddawać się, nie obarczać innych swoimi problemami. Ciepło wyrażała się o Milanówku, wiedząc od rodziców, jak wielu mieszkańców Warszawy przetrwało tu hitlerowską okupację i jak aktywnie działała tu konspiracja. Oczywiście Milanówek kojarzy się aktorce również z truskawkami z piosenki Wojciecha Młynarskiego. Krytycznie mówiła o kulturze języka i kulturze politycznej.
|
|
Po spotkaniu z Magdaleną Zawadzką podziwialiśmy pokaz sztuki barmańskiej, w wykonaniu duetu: Oriana Gramatyka i Kacpra Michnowskiego. Barmanom udało się nas zachęcić do wykonywania różnych trudnych gestów, a także do wzięcia udziału w konkursie „barmańskiej zręczności”. Po pokazie serwowano smaczne, bezalkoholowe drinki.
Bardzo intersującą pozycją programu był pokaz tańca gejszy. Hana Umeda jest tancerką i jedyną w Polsce instruktorką tańca nihon buyo, Tańca uczy się od 2006 r. w szkołach Nishikawa-Ryu, Fujima-Ryu oraz Hanasaki-Ryu w Tokio. Od 2010 r. uczy tańca w Polsce, dostosowując tradycyjny japoński model nauczania do warunków polskich. Przed pokazem, w którym zaprezentowała 4 różne tańce, w tym jeden męski, krótko przedstawiła historię tego tańca i zwróciła uwagę na różnice pomiędzy wykonywanymi przez nią tańcami.
O godz.17.00 Mądre z Milanówka (to nazwa projektu) rozpoczęły opowiadanie historii z różnych kultur i części świata. Tropem Hiny z Hawajów można było wędrować i tańczyć po tęczowej ścieżce, usłyszeć o zamianie rodzinnych ról, która miała miejsce w Szwecji, a razem z meksykańską La Bruhą polecieć na skrzydłach ptaka.
Przez cały czas trwania targów można było odwiedzić Inspirującą Bibliotekę, zorganizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną, zapoznać się z nowościami i wziąć udział w Loterii, w której wszystkie losy wygrywały. Można było również dokonać zakupów, zadbać o ciało, skorzystać z warsztatów tańca. Szkoda, że imprezę odwiedziło niewiele mieszkanek Milanówka. Czyżby nie uwierzyły, że w budynku przedszkola mogą odbywać się tak interesujące imprezy?
O godz. 20.00 w hali sportowej ZSG Nr 3 rozpoczął się koncert popularnego akordeonisty Marcina Wyrostka z zespołem w składzie: Marcin Jajkiewicz – wokal, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Daniel Popiałkiewicz – gitara, Piotr Zaufal – bas, Agnieszka Haase – instrumenty klawiszowe, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne. Podczas koncertu artyści żywiołowo wykonali wiele utworów, w tym kilka tang Astora Piazzolli oraz znaną starszemu pokoleniu piosenkę z repertuaru Reny Rolskiej – Nie oczekuję dziś nikogo. Wysłuchaliśmy również pięknego dialogu perkusji z akordeonem. Publiczność nie miała ochoty żegnać się z artystami, którzy zgodzili się tylko na jeden bis.
To był udany, pełen atrakcji dzień, a organizatorzy, w tym pracownicy MCK, Publicznego Przedszkola oraz ZSG Nr 3, a także wszyscy przedsiębiorcy, którzy wzięli udział w targach – zasługują na wyrazy uznania.
To może Cię zainteresować: