Niska temperatura (13o C) i wisząca w powietrzu groźba deszczu nie zniechęciły miłośników jazzu do udziału w koncercie Luis Nubiola Trio, na który do Letniej Strefy Kąpieliska Retro zaprosiło mieszkańców Milanowskie Centrum Kultury (MCK). Artystów i zgromadzoną publiczność powitały: dyrektor MCK - Aneta Majak i koordynatorka „Letniego grania”, w programie którego odbywają się sobotnie koncerty – Kasia Gizińska.
To właśnie pani Kasi pierwszy utwór zadedykował zespół występujący w składzie: Luis Nubiola – saksofon, Jacek Mazurkiewicz – kontrabas i Krzysztof Szmanda – perkusja. Później usłyszeliśmy jeszcze kilka utworów, w których muzycy zaprezentowali wspaniały kunszt instrumentalny. Zgromadzeni słuchacze brawami nagradzali partie solowe i całe utwory, a po wysłuchaniu ostatniego utworu nie mieli ochoty żegnać się z artystami, prosząc o bis. Muzycy bisowali kompozycją Krzysztofa Komedy.
Przypominamy, że koncerty odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia. Wstęp jest bezpłatny.
Luis Nubiola – urodził się na Kubie. Ukończył tam Narodowe Konserwatorium Muzyczne Amadeo Roldan jako nauczyciel saksofonu i instrumentalista. Przez kilka lat grał w jedynym klubie jazzowym na Kubie. W 2001 roku przeprowadził się do Kostaryki, gdzie został uznany za jednego z najlepszych i najbardziej cenionych muzyków. Tu współpracował z artystami takiej klasy jak Walter Flores (zdobywca Grammy), Robert Aquilar i „Chocolate Band”. W grudniu 2005 roku nagrał swój pierwszy album CD pod tytułem „Nubiola”. Został również Kompozytorem Roku w gatunku jazz. Jako wykonawca, Nubiola posiada wyjątkową technikę. Łączy pomysłowość z ekspresyjnością. Po sukcesach w Kostaryce przeniósł się do Europy, gdzie współpracował z takimi muzykami jak El Salseno, Zbigniew Namysłowski i Włodek Pawlik. Obecnie Luis Nubiola mieszka w Nadarzynie.
Jacek Mazurkiewicz – kompozytor, łączący akustykę z elektroniką, wciąż poszukujący nowego brzmienia. Dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych. Współtworzy projekty autorskie. Współpracując z wieloma polskimi i zagranicznymi zespołami, uczestniczył w realizacji ok. 40 albumów muzycznych. Zajmuje się także komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych oraz prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne.
Krzysztof Szmańda – ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji. W latach 2000-2002 odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles, gdzie doskonalił swe umiejętności u boku m.in. Petera Erskine’a, Ndugu Chanclera i Erika Forrestera. Jest współzałożycielem poznańskiej formacji Soundcheck, która w październiku 2004 roku zwyciężyła w międzynarodowym konkursie jazzowo-bluesowym w Usti nad Łabą (Czechy). W kwietniu 2005 roku formacja zdobyła Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu.
Ten, jak i wiele innych ciekawych artykułów dostępny będzie już od środy, 15 lipca br., w numerze 9 naszej papierowej gazety!
W numerze między innymi:
- Wyniki wyborów prezydenckich
- Który z burmistrzów otrzymał absolutorium
- Letnie Granie w Milanówku
- Muzyczne Five O'Clock w Podkowie
- Grodziska Klasyka w Parku
- Problem szkoły w Szczęsnem
- Pożegnanie podkowiańskiego przedszkola
- Tarcza dla samorządów w powiecie grodziskim
- Dzik w Grodzisku nie taki dziki
To może Cię zainteresować: