W niedzielę , 13 października, w Teatrze Letnim Milanowskiego Centrum Kultury odbył się koncert, w którym wystąpili artyści z Welzheim i z Milanówka. Mieliśmy okazję podziwiać artystów w bardzo różnym wieku, występujących solo i w duetach. Wspaniała inicjatywa.
Z partnerskiego miasta Welzheim przyjechało autokarem ponad 30 osób. Wśród nich kilku artystów, którzy wystąpili w niedzielnym koncercie. Przywieźli ze sobą nawet ksylofon.
Program koncertu składał się z dwóch części: Classic i Modern.
W pierwszej części utwory Beethovena, Mozarta, Tomasa Witali oraz Beli Bartoka wykonali kolejno: 8-letni pianista Vitus Polley, 12 letni skrzypek Urban Polley z pianistą Michałem Brulińskim, Michał Bruliński oraz Urban i Vitus Poley.
Drugą część rozpoczęła kilkunastoletnia Melina Richter grająca na ksylofonie. Następnie kilka pieśni wykonała Ulla Keller - sopran, której na saksofonie towarzyszył Gunther Hahn, zaś na fortepianie Michał Bruliński. W tej części wystąpili również: Dominika Tomaszewska solo i w duecie z Dariuszem Biernackim oraz Bartosz Biniszewski i Patryk Kocielniak.
Koncertowi towarzyszyła bardzo miła atmosfera. Wszystkie występy bardzo podobały się licznie zgromadzonej publiczności, która nagradzała artystów gromkimi brawami, prosząc o bis. Niestety program nie przewidywał bisów.
Takie wspólne koncerty artystów z Welzheim i z Milanówka mają być powtarzane. Obiecał to w imieniu własnym i burmistrza Welzheim - burmistrz Jerzy Wysocki, witając gości i dziękując tym, którzy przed południem oprowadzali ich po Milanówku, pokazując jesienny urok naszego miasta.
Zapraszamy do Galerii. Zdjęcia Ewa Kubacka. Ostatnie zdjęcie w Galerii - MCK
To może Cię zainteresować:
Przysłuchując się ostatniemu posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Milanówka, nie można nie odczuwać zażenowania. Kilka osób, które odsłuchały nagranie pytało mnie, czy zauważyłam, że radni włączyli się w działania na rzecz jednej z firm zajmujących się techniką estradową, która przez krótki czas współpracowała z Milanowskim Centrum Kultury (MCK). Inni zwracali uwagę na brak profesjonalizmu radnych przeprowadzających kontrolę i na „nagonkę” na Straż Miejską (SM). Nagonka dotknęła również MCK, a druga wersja protokołu świadczy o tym, że kontrolujący z pewnych nieuprawnionych stwierdzeń wycofali się, co nie oznacza, że złożyli broń.
Oskarżanie, pomyłki czy nieprawdy?
W piątek, 4 października, w Milanowskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy „POWSTANIE STYCZNIOWE W PRASIE ZAGRANICZNEJ”. Na wystawie jest prezentowanych ponad 200 oryginalnych rycin, pochodzących z tygodników ilustrowanych, które ukazały się głównie w Europie Zachodniej w latach 1861 – 1868, poświęconych Polsce i tzw. sprawie polskiej. Znajdują się też kompletne roczniki zagranicznych tygodników ilustrowanych. Większość rycin pochodzi z tygodników francuskich, ale są również ryciny publikowane w prasie angielskiej, niemieckiej, szwedzkiej, włoskiej, a nawet amerykańskiej.
Tę wystawę trzeba zobaczyć