Od początku maja br. w weekendy (soboty i niedziele) oraz święta (dni ustawowo wolne od pracy) każdy pasażer posiadający ważny bilet na przejazd pociągiem WKD, może przewieźć jeden rower, bez konieczności zakupu osobnego biletu na przewóz roweru. Tym samym w ramach nowego udogodnienia umożliwiono podróżnym przewóz roweru na podstawie posiadanego biletu na przejazd, jeżeli rower ten jest łatwy do przemieszczania oraz nie zakłóca świadczenia danej usługi kolejowej dla innych pasażerów.
– Wprowadzając możliwość nieodpłatnego przewozu roweru w dni wolne w pociągach WKD wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom i zgłaszanym przez podróżnych postulatom. Dzięki temu rozwiązaniu staramy się zachęcić osoby mieszkające nie tylko w pobliżu linii WKD, ale także na obszarach od niej oddalonych, do częstszego korzystania z podróży pociągami. Chcemy ponadto zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu, ułatwiając przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami, przez które przebiega linia „Wukadki”. Wszystko to czynimy w ramach sukcesywnie rozwijanej oferty przewozowej – podkreśla Michał Panfil, Prezes Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej.
Istotnym elementem mającym na celu popularyzację nowej oferty jest opracowanie mapy tras rowerowych znajdujących się w pobliżu linii WKD, na której zaznaczono również szereg obiektów o znaczeniu turystyczno-krajoznawczym i kulturalnym, pozwalających znacząco uatrakcyjnić łączenie podróży rowerem i pociągiem. Mapa zatytułowana „Rowerem przez Mazowsze z Warszawską Koleją Dojazdową” została opracowana we współpracy z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną, do której spółka WKD przystąpiła z początkiem czerwca br.
– Wielu pasażerów – rowerzystów nie ma wystarczającej wiedzy na temat tras rowerowych, jakie znajdują się w naszym regionie. Przygotowana mapa tras rowerowych zachęci podróżnych do odkrywania piękna Mazowsza oraz przybliży ciekawe miejsca położone w niedalekiej odległości od linii WKD. Niewątpliwie pomoże także zmotywować pasażerów do aktywnego spędzania czasu wolnego z rodziną. Celem podjętej współpracy jest szeroko pojęte wspieranie rozwoju turystyki na Mazowszu – poprzez promowanie walorów, atrakcji i produktów turystycznych szczególnie na obszarze jego południowo-zachodniej części – podsumowuje Dyrektor MROT Dorota Zbińkowska.
Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przystępując do Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej dołączyła do grona ponad 80 członków zrzeszających tę organizację, działających w obszarze rozwoju turystyki i kultury na Mazowszu, na którą składają się samorządy, przedsiębiorcy, instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Spółka WKD poprzez rozwój turystyki zamierza wzmacniać lokalną gospodarkę Mazowsza i przyczynić się do podniesienia jakości życia mieszkańców. Dzięki aktywnemu promowaniu nowej oferty umożliwiającej łączenie przejazdu rowerem i pociągiem spółka WKD zamierza ponadto zwiększać atrakcyjność turystyczną południowo-zachodniego subregionu Mazowsza, na obszarze którego działa.
Nowa mapa tras rowerowych „Rowerem przez Mazowsze z Warszawską Koleją Dojazdową” począwszy od dnia 9 sierpnia (czwartek) jest dostępna nieodpłatnie we wszystkich kasach biletowych WKD oraz została wyłożona w pociągach WKD. Kasy biletowe będą wydawać mapy nie później niż do końca sierpnia br. lub do wyczerpania zapasów.
Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, że przewóz roweru w taborze WKD powinien odbywać się w miejscu do tego wyznaczonym, a w przypadku wyczerpania tego typu miejsc – w innym miejscu, w sposób nie utrudniający podróżowania innym pasażerom.
W szczególności rower nie może utrudniać przejścia, ani narażać na szkodę osób i mienia innych pasażerów oraz nie może zagrażać bezpieczeństwu ruchu. Odpowiedzialność za wszelkie szkody związane z przewożeniem roweru ponosi podróżny.
To może Cię zainteresować: