Noc świętojańska to jedna z najkrótszych nocy w roku przypadająca z 23 na 24 czerwca. W całej Polsce w sobotę zgodnie z przyjętą tradycją organizowane są wówczas w wielu miejscach Wianki. W Grodzisku Mazowieckim dla mieszkańców przygotowano interesujące i kreatywne zadaniach, zabawy dla dzieci, ekologiczne warsztaty oraz pokazy taneczno-woklane.
24 czerwca na Stawach Walczewskiego odbyły się Grodziskie Wianki. Tego dnia o tuż po południu startował Eko Pilnik. Od samego początku w pobliżu boiska do siatkówki plażowej czekało wiele atrakcji, w tym formowanie kul siennych, tworzenie zakładek z suszonych kwiatów czy budowanie ekoszałasów. Dodatkowo skorzystać można było, min.: z szkolenia z sadzenia kwiatów do doniczki oraz spotkania z doradcą na temat ochrony i bezpieczeństwa środowiska. Każdy mógł uczestniczyć też w warsztatach plastycznych oraz wspólnym robieniu wianków. Dla dzieci dostępne były stoiska, na których odbywało się malowanie twarzy, robienie warkoczyków. Największą atrakcją, która wzbudziła zainteresowanie u najmłodszych były bańki, których efekt końcowy osiągał duże rozmiary.
Oficjalna część rozpoczęła się o godz. 15:00. Na scenie jako pierwsza wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Tomasza Kirszlinga. Mieszkańcy mieli okazję wysłuchać największych przebojów z filmów animowanych, w tym min. ,,Króla Lwa'' i ,,Flinstonów", a także znane współcześnie utwory ,,All About That Bass", Meghan Trainor oraz ,,Uptown Funk", Bruno Marsa.
Następnie rozpoczął się pokazy taneczne Dancing Queen Studio Tańca i Brodway Dance Ladies wraz z grupą Hit It oraz Zosią Świcą.
Zespół rockowy w składzie Kuba, Alicja, Franek, Antek i Michał występujący pod nazwą The Wrackage swoim wykonaniem przyciągnął uwagę nieco młodszej publiczności. Warto wspomnieć, że przed młodymi muzykami zaprezentowały się dwie początkujące solistki z grupy wokalnej Dagmary Jaworskiej - Zuzia i Natalia. Na zakończenie pojawił zespół PERCIVAL, który zdobył popularność i rozgłos współpracując przy albumie Donatana "Równość" oraz tworząc muzykę do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Grupa muzyków powstała w wyniku fascynacji kulturą dawnych Słowian, zagrała pieśni weselno-ludowe, w tym min.: ,,O, mój wianku lawendowy" oraz ,,A któż moji kosy rosy".
To może Cię zainteresować: