fot. Mariusz Stawicki

Pod koniec października na Grodziskiej Scenie Szkolnych Talentów mogliśmy podziwiać uzdolnionych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4. Młodzi artyści  przygotowali „Jesienne Klimaty” - program pełen niespodzianek.

Wśród gości, których w Centrum Kultury powitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Elżbieta Stępień, byli między innymi: wiceburmistrz - Tomasz Krupski, sekretarz gminy - Maria Grabowska, dyrektor Biura Oświaty - Ewa Burzyk, emerytowany dyrektor SP4 - Maria Michalak, dyrektor Centrum Kultury - Paweł Twardoch, radne - Wiesława Śliwińska, Irmina Dziekańska, dyrektorzy grodziskich szkół oraz grodziskich instytucji, a także liczne grono nauczycieli, rodziców i uczniów.

W roli pary konferansjerów wystąpili: Renata Cacko (absolwentka szkoły) i Jacek Wolszczak, którzy ze swadą i humorem zapowiadali kolejnych wykonawców.

Prezentację uzdolnionych uczniów rozpoczęli podopieczni Iwony Dobiesz ze szkolnego koła teatralnego „Czwóreczka” w inscenizacji pt. „Czarny Rodryg – postrach Paryża”, na motywach skeczu z programu „Prawo do śmichu”, który można było oglądać w Teatrze Syrena w 1945 roku. Na tle oszczędnej scenografii młodzi aktorzy pokazali swój kunszt aktorski w pełnej krasie.

Widzowie podziwiali też członków zespołu tańca ludowego „Tęcza”. Młodzi artyści wykonali wiązankę polskich tańców regionalnych. Dziewczęta i chłopcy w kolorowych strojach ludowych pokazali, że bardzo dobrze czują się w takim repertuarze. Oprócz dopracowanych kroków, można było dostrzec skupienie na twarzach wykonawców, których do występów przygotowała Mirosława Roman.

Wiersz „Spacerek” Doroty Gellner wyrecytowała ze swobodą uczennica przedszkola - Gabrysia Szymaniak. W kulisach dodawała jej otuchy Elwira Stępkowska. Pani Elwira opracowała również ze swoimi uczniami utwór „Mała wiewióreczka”. Solistce – 6-letniej Kai Maliszewskiej – towarzyszyli w tanecznych pląsach koleżanki i koledzy z grupy przedszkolnej.

Karolina Gałajda wykonała piosenkę „Mama wszystko wie”, a Emilka Romańska zaśpiewała wielki przebój Doroty Gellner  „Podajmy sobie ręce”. Obie dziewczynki urzekły słuchaczy nie tylko swoim głosem, ale również naturalnością.

Uczeń grodziskiej „Czwórki” Marcin Wasilewski wzbudził aplauz tanecznym wykonaniem wiązanki tańców latynoamerykańskich. Jego partnerką była Klaudia Sobolewska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Grodzisku. Za dwójkę swoich podopiecznych ze Szkoły Tańca JAREMI trzymał kciuki Jarosław Korycki, który przygotował pokaz.

„Ja się nigdy nie zakocham” to tytuł piosenki, którą z uśmiechem na ustach i wyczuciem sceny zaśpiewała Martyna Bladowska. To wykonanie zdobyło uznanie publiczności z jeszcze jednego powodu: Martynie towarzyszył duet taneczny „Niespodzianka”. Były to ucharakteryzowane nauczycielki: Marta Cichowlas i Karolina Szwarocka, które z niebywałym poczuciem humoru wykonały układ choreograficzny własnego autorstwa.

Amelka Tępińska pokazała swój talent, recytując dynamiczny wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Gwałtu! Rety! Co się dzieje!”. Może w przyszłości dołączy do Marcina Dorocińskiego i Dariusza Wnuka? Ci dwaj aktorzy to absolwenci grodziskiej „Czwórki”.

Nieco nieśmiały Paweł Wojciechowski zaśpiewał wdzięczny i melodyjny utwór „Piosenka dla nauczyciela”. Po kilku pierwszych taktach widać było, że bardzo dobrze czuje się w blasku świateł i przed publicznością, która wypełniła salę widowiskową Centrum Kultury.

Nie mogło zabraknąć uczniów, którzy grają na instrumentach. Ada Ziętek brzmieniem fletu w utworze Jana Sebastiana Bacha „Ave Maria” wprowadziła nieco zadumy, a Oliwia Fijałkowska przeniosła publiczność w świat marzeń, wykonując na gitarze kompozycję „Spacer z głową w chmurach”.

Młodzi artyści z „czwórki” zaprezentowali również układy taneczne w rytmie dance. Do ostatniej chwili przed występem wskazówki przekazywał im odpowiedzialny za choreografię Łukasz Kosiński ze szkoły tańca FLASH.

„Colour of your life” to tytuł przeboju Michała Szpaka, z którym wokalista pojechał na Konkurs Piosenki Eurowizji. Z tą wymagającą kompozycją zmierzył się Juliusz Ruszkiewicz. Można śmiało stwierdzić, że wyszedł z tego wyzwania zwycięsko, o czym niewątpliwie świadczą rzęsiste oklaski widowni, która z zachwytem przyjęła to wykonanie.

Na scenę Centrum Kultury zdecydowanie wkroczyli również członkowie zespołu wokalnego, działającego pod kierunkiem Renaty Gowin. Zrobiło się nostalgicznie i sielsko, gdy widownia usłyszała między innymi o potoku, który cicho gwarzy pośród skał i świerkach zapatrzonych w horyzontu kres. To oczywiście szlagier wszystkich miłośników gór - „Bieszczady”, z muzyką i słowami Andrzeja Starca. Wersja zaprezentowana podczas „Jesiennych Klimatów” była bardzo ciekawie zaaranżowana, a przede wszystkim świetnie zaśpiewana przez zespół. Na wielki finał imprezy Renata Gowin ze swoimi uczniami zaproponowała hit z repertuaru Alicji Majewskiej „Jaki piękny świat”. Członkowie zespołu wokalnego i tym razem nie zawiedli, wykonując kompozycję Włodzimierza Korcza z jakby nonszalanckim luzem, bez cienia zdenerwowania. Utwór w aranżacji reggae pokazał niesamowitą dyscyplinę, piękne głosy i wyczucie rytmu śpiewających.

Wielką niespodzianką była bajka „Kopciuszek” w reżyserii Jacka Wolszczaka. Nie była to jednak wersja sceniczna, ale... dźwiękowa. W słuchowisku swojego głosu użyczyli nauczyciele:
Beata Bogucka, Małgorzata Borowska, Marta Cichowlas, Iwona Dobiesz, Karolina Szwarocka,  Marta Żółkiewska i Jacek Wolszczak.

Wszystkim wykonawcom towarzyszyła prezentacja wykonana przez Martę Żółkiewską.

Dopełnieniem występów była wystawa prac plastycznych, a także degustacja muffinek upieczonych przez mamy i babcie uczniów.

Gratulując „Czwórce” wspaniałych artystów, zapraszamy na kolejną odsłonę Grodziskiej Sceny Szkolnych Talentów. 17 listopada zaprezentują się na niej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Mazowieckim. Początek o 17:00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury.
 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Talenty z grodziskiej "Czwórki" w Centrum Kultury