Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego po raz kolejny mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim i zapoznać się z kolejną książką wartą uwagi. Tym razem w rozmowie z Łukaszem Nowackim, o swojej najnowszej książce pt. „Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja” opowiedziała autorka Anna Kamińska.
Anna Kamińska – autorka takich książek, jak „Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych” i „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej” oraz bestsellerowych biografii: „Wanda”, „Halina” i „Simona”, powraca z kolejną barwną i wstrząsającą opowieścią, tym razem dotyczącą mężczyzny. „Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja Opowieść o legendarnym twórcy Monaru” to książka, która ukazała się w październiku tego roku, nakładem Wydawnictwa Literackiego. Autorka ukazuje w niej pełną biografię Marka Kotańskiego oczami jego pacjentów,
współpracowników i rodziny, a zarazem historię ośrodków, polskiej służby zdrowia i problemów osób dotkniętych narkomanią, chorobą alkoholową i bezdomnością. O tym właśnie autorka miała okazję porozmawiać również z czytelnikami podczas spotkania autorskiego, które odbyło się 1 grudnia w grodziskiej Mediatece.
Spotkanie rozpoczęło się od ulubionego utworu Kotańskiego, czyli „Niepokonani” zespołu Perfect w wykonaniu Juliusza Ruszkiewicza, absolwenta Szkoły Podstawowej nr 4. Jego muzyka towarzyszyła uczestnikom spotkania do samego końca, a utwory takie, jak „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen czy „Wieża” z musicalu Metro, były wprowadzeniem do kolejnych wątków z życia Kotańskiego, opowiadanych przez Annę Kamińską. Autorka mówiła o życiu i działaniach bohatera książki, ale także o trudach pisania reportażu i problemach, z jakimi mierzyć się musieli jej rozmówcy. – Miałam poczucie, że cieszę, że piszę o kimś, kto był specjalistą od empatii w takich czasach, jakich my żyjemy, czyli kryzysu empatii. Cieszyłam się, że będę zbierać materiał o kimś, kto nie był nastawiony na rywalizację, tylko na drugiego człowieka i zmieniał świadomość społeczną – mówiła Anna Kamińska. Wiedziałam, że będzie to dla mnie ogromne wyzwanie, bo to zupełnie inna postać niż kobiety, którymi się zajmowałam, i ogromnie zróżnicowane środowisko. Wiedziałam, że będzie dużo badania relacji terapeuta-pacjent, a to otwiera nowy wymiar mojej pracy. Byłam głodna nowej przygody.
Spotkanie poprowadził Łukasz Nowacki, który w taki oto sposób podsumował rozmowę. – Dziś jest Światowy Dzień AIDS i ta data wybrzmiewa dziś w zupełnie innym kontekście. Rozmawiamy o Marku Katańskim z Anią Kamińską, która jest swoistym medium. Dzięki Ani ta postać znowu do nas mówi, przekonuje, znowu mówi, że powinniśmy popracować nad własną empatią i wrażliwością. Myślę, że jest to największa zaleta tej publikacji, która czyni nas bardziej ludzkimi i pozwala nam na nowo zreflektować się nad własnym życiem.
Po spotkaniu uczestnicy wydarzenia mieli okazję zakupić książki Anny Kamińskiej oraz porozmawiać i uzyskać autograf od autorki.
To może Cię zainteresować: