fot. Michał Inkielman
Pierwszy Dwójkowy Kalejdoskop Talentów odbył się w piątek, 23 maja. Pierwszy, bo ma być kontynuacja tego świetnego pomysłu i to jeszcze w okresie obchodów 100-Lecia Miasta Milanówka. W trakcie tej bardzo udanej imprezy, której pomysłodawczynią była pani Dorota Bełza – pedagog w Szkole Podstawowej Nr 2, zobaczyliśmy ponad 40 różnego rodzaju prezentacji, w trakcie których mogliśmy podziwiać talenty uczniów milanowskich szkół podstawowych.
Dzięki zaproponowanej formule Dwójkowego Kalejdoskopu Talentów, wzięło w nim udział wielu uczniów. Nie było wstępnych eliminacji, nikt nikogo nie oceniał, nie było rywalizacji bo nie było nagród. Wszyscy dostali dyplomy potwierdzające uczestnictwo w Kalejdoskopie, a drobne upominki, które uczestnicy dostali po zakończeniu występów, były przez nich wylosowane.
Licznie zebranych rodziców i uczniów oraz przedstawicieli Rady Miasta, powitała dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 pani Marianna Frej. Podziękowała wszystkim za przybycie, a szczególne podziękowania skierowała do nauczycieli i uczniów, którzy zaangażowali się w organizację Kalejdoskopu. Kalejdoskop prowadziła jedna z nauczycielek – pani Beata Woźniak, czuwając nad jego sprawnym przebiegiem.
Dzięki Kalejdoskopowi mogliśmy zobaczyć jak wielu utalentowanych uczniów uczęszcza do milanowskich szkół podstawowych, jak szerokie są ich zainteresowania. Uczestnicy zaprezentowali:
- śpiew : solo, w duecie, zespołowy, z towarzyszeniem instrumentów: ukulele, pianino,
- grę na różnych instrumentach: pianino, klarnet, gitara, ukulele, skrzypce, wiolonczela, flet poprzeczny, bęben afrykański, przy czym były również duety: gitara i perkusja (grał na niej wujek gitarzysty) oraz skrzypce i pianino,
- taniec: balet, towarzyski, nowoczesny, hip-hop,
- recytacje: wierszy własnego autorstwa i innych autorów,
- pokaz karate, akrobacji.
Wystawiono 2 sztuki teatralne, przy czym jedna wywoływała salwy śmiechu zgromadzonych widzów. Usłyszeliśmy także fragment książki przeczytany przez jej autorkę, która również książkę zilustrowała. Mogliśmy podziwiać talenty malarskie uczniów i precyzję wykonywania różnych form w technice origami. Niektórzy z wykonawców zaprezentowali kilka talentów.
Kiedy przed prezentacjami powiedziano mi jaka będzie ich ilość, sądziłam, że będzie mi trudno zobaczyć wszystkie. Kiedy pokazy po ponad 3 godzinach skończyły się, miałam ochotę zobaczyć więcej.
Na zakończenie przypominam tekst zaproszenia do udziału w Kalejdoskopie. Myślę, że to on zachęcił uczniów do zaprezentowania swoich talentów:
Lubisz rysowanie? Twój dar to śpiewanie? Świetnie konstruujesz albo szydełkujesz? Piszesz wiersze do szuflady? Tworzysz cuda z czekolady? To dobrą wieść mamy – na Ciebie milanowski uczniu czekamy.
A my czekamy na kolejny Kalejdoskop.